Мухамед Зекири: „Game change“

1 min read

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири со кратка објава на својот Фејсбук профил реагираше на последните случувања во Собранието каде денес се гласа по Иницијативата за недоверба на Владата не премиерот Зоран Заев. Имено, пратеникот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи реши да не учествува на денешната седница на Собранието.

– „Game change“, напиша Зекири, што во превод значи „промена на играта“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рекорд во последните 116 години: Половина метар снег наврна во североисточна Кина

Следно

У21: Македонија со Рустемоски, Ѓорѓиевски и Гроздановски ќе напаѓа против Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian