Концерт на триото „Балкан ашк“ во Истанбул

1 min read

Триото „Балкан aшк“ (Балканска љубов), во состав Ерхан Шукри – виолина, Анеса Зајази – виолончело и Мерсиха Шукри – харфа, вечер, со почеток во 18 часот, ќе одржи концерт во Македонскиот културен центар во Истанбул.

На програмата се дела од Глинка, Бах, Хенсон, Сен-Санс, Ловленд, Маскањи, Шостакович и Атакоглу.

http://kultura.gov.mk/

Претходно

Дејан Георгиевски и Илина Арсова се добитници на наградата „13 ноември“

Следно

Скандал/ Порталите блиски до ВМРО го обвинуваат Холандскиот премиер за Кастриот Реџепи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian