Груби за одлуката на Реџепи: Неговото срце спие во Вашингтон и Брисел (ВИДЕО)

1 min read

Првиот вицепремиер Артан Груби денес ја коментираше одлуката на пратеникот на Беса Кастриот Реџепи кој реши да не учествува на седницата на која се очекува да се гласа за недоверба на Владата, пишува Алсат.

Груби рече дека во собранието има две линии, едната води кон запад и другата која носи кон изолација.

Груби беше прашан и за обвинувањата што му ги упати лидерот на Беса дека власта му се заканувала на пратеникот Реџепи. Груби за оваа кратко кажа дека тоа е невистинито.

„Не е точно, Кастриот отсекогаш бил ориентиран кон ЕУ и НАТО. Ги знам целосно неговите убедувања, и дека дека неговото срце спие во Вашингтон и Брисел“, рече Груби.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Медитеранскиот начин на исхрана и многуте негови убавини – една од нив е што можете да заштедите

Следно

Во сабота ЈП „Лајка“ организира отворен ден во прифатилиштето за бездомни животни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian