ФОТО | Го истетовира ликот на својот брат: Мартин од „Некст тајм“ со трајна тетоважа од Стефан на својата рака

1 min read

Познатиот гитарист и придружен вокал на етно-поп дуото од Скопје „Некст тајм“, Мартин Филиповски, вчера ги изненади своите бројни обожаватели со интересна фотографија на својот инстаграм – профил.

Фото: Принтскрин/Инстаграм


Во друштво на познатиот македонски тату – артист Горан Мичиќ, Мартин се пофали со тетоважа во својата рака на која е ликот на неговиот брат Стефан. Мичиќ е еден од нашите најистакнати тату-артисти во нашата земја и надвор од границите, а тетоважата со ликот на Стефан е негово дело…

Целиот текст и финалниот изглед на тетоважата проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Како на филм: Вистинска драма во Земун

Следно

Куќата на хоророт: Исповед на децата чии родители со години ги држеле во кафези

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian