Заев и коалициските партнери ќе се координираат пред утрешното гласање за доверба на владата

1 min read

Премиерот Зоран Заев ги повикал патнерите од неговата коалиција, меѓу кои и претставници на ДУИ, на координација која ќе се одржи вечерва, пред утрешната собраниска седница на која треба да се гласа за доверба на неговата Влада, објави ТВ24.

Освен дел од помалите коалициски парнери, средбата ја потврдуваат и функционери од ДУИ.

Според неофицијалните информации, се договара стратегија за утрешната собраниска седница.

Дел од учесниците на средбата очекуваат Заев да ги информира за консултациите што ги водеше со пратениците за враќање на неговото мнозинство.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кина се обидува да ги закрпи дупките на „Евергранд“, воведува данок на имот

Следно

ФОТО: Фудбалерите го одработија последниот тренинг во Ереван

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian