ВИДЕО АНКЕТА: Граѓаните прогнозираат дали ќе падне Владата на Заев и кој ќе состави нова

1 min read

Ден пред гласањето за доверба на Владата, „Слободен печат“ ги праша граѓаните дали мислат дека владата на премиерот Зоран Заев ќе падне и дали сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ треба да формира нова влада или е потребно да се оди на нови предвремени избори.

Граѓаните се поделени, едни навиваат за ВМРО-ДПМНЕ и за Христијан Мицкоски, други го поддржуваат СДСМ и Зоран Заев, но сепак, поголемиот дел од нив воопшто не се заинтересирани што ќе се случи утре.

Во видеото во продолжение погледнете ги договорите на граѓаните:

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Родителите од Аеродром конечно ќе добијат по 8.000 денари за новороденче

Следно

Ердоган: Нема да дозволиме напади врз нашиот интегритет

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian