Родителите од Аеродром конечно ќе добијат по 8.000 денари за новороденче

1 min read

Од Општина Аеродром ги информираат жителите кои поднеле барање за парична помош за новороденче дека истата конечно ќе биде исплатена.

-Ова се средства од општинскиот буџет наменети за родителите кои живеат во Општина Аеродром. Децата се нашето најголемо богатство, велат од локалната самоуправа која пред неполни две недели ја превзема Тимчо Муцунски. 

Паричната помош за новороденче изнесува 8000 денари.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Тревис Скот и Дрејк изведувале сатанистички обреди на „Astroworld“? ТикТок одговори на теориите на заговор

Следно

ВИДЕО АНКЕТА: Граѓаните прогнозираат дали ќе падне Владата на Заев и кој ќе состави нова

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian