Нови хоризонти: Овие три знаци ќе излезат од лоша врска и ќе можат повторно да дишат

2 mins read

Девица

Кога вие и вашиот партнер не се повредувате активно еден со друг, си ги инспирирате лошите ообини еден во друг. Ова може да биде затоа што повеќе не ви е грижа што прави другиот, или можеби затоа што потајно сакате да го саботирате партнерот. Ова може да се однесува на прејадување, лоша хигиена, мрзливост… Месечината во конјукција на Плутон го изнесува ова лошо однесување на виделина, каде што и двајцата може да сфатите дека си влијаете лошо и заедно се лизгате во калта. Разгледајте ја ситуацијата објективно и бидете реални. Кога е време за крај, е време за крај.

Вага

Вашата врска е емотивно празна години наназад. Останувате заедно поради некаква лојалност, но сепак чувствувате малку љубов кога се сведува на она што можете да го признаете. Месечината во конјункција на Плутон ви дава до знаење дека оваа љубов е мртва. Исто така ве тера да се соочите со сопствениот страв да останете сами. Можеби ќе дојдете до заклучок дека сте со оваа личност бидејќи едноставно се плашите да заминете. Енергијата на Плутон е тука за да го распушти овој сојуз. Време е да бидете храбри.

Скорпија

Вашиот контролирачки и манипулативен став не функционираат за партнерот. Сте поверувале дека тие го сакаат тоа, дека ова не е ужасно однесување од ваша страна, но љубовта не е игра во која секогаш треба да бидете победници. Месечината во конјункција на Плутон ќе ви овозможи да согледате колку сте биле неправедни. Вие сте проблемот во вашата врска и ќе дознаете дека вие сте она што го предизвикува нејзино прекинување.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Убедлив триумф на МЗТ Скопје во македонската пресметка во АБА2 лигата

Следно

Кога не знаете по кој пат да одите, само одговорете на овие прашања!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian