Боксери од Конго дојдоа на СП во Белград и „исчезнаа“

1 min read

Тројца воксери од Демократска Република Конго „исчезнаа“ откако настапија на Светското првенство кое до минатата недела се одржуваше во Белград.

Боксерската федерација на ДР Конго во Белград допатува со пет боксери, но тројца од нив не се појавија на летот за Киншаса.

Луната Нкоси, Кајала Енгулу и Мбембеле Нзола го пропуштија летот поради задолжителниот тест на коронавирус, а новиот им беше закажан за неделава, но повторно не се појавија на белградскиот аеродром Никола Тесла.

Никој не знае каде се, а за целиот случај е известена и Светската аматерска боксерска федерација (АИБА), додека српската полиција покрена истрага по тројцата боксери.
Исчезнаа, се наоѓаат во бегство – објави турската новинска агенција Анадолу.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Руте: Мора да го решиме проблемот со Бугарија

Следно

ФОТО | Eмили Ратајковски отворено за своето тело: Не бев само позната, туку бев позната како многу секси девојка!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian