Уапсен млад скопјанец кој крадел од обложувалници

1 min read

Денеска (09.11.2021) во 06.10 часот во с.Ново Село, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.С.(26) од с.Ново Село.

Тој се сомничи дека во периодот од 24.02.2021 до 21.05.2021 со закана од вработени во четири обложувалници на ул.„Митрополит теодосиј Гологанов“, ул.„Орце Николов“ и ул.„Никола Тримпаре“ во Скопје одзел пари.

При претрес во неговиот дом во с.Ново Село, извршен утрово со судска наредба, билe  пронајдени предмети поврзани со кривичните дела. По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.   

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Со која храна се заведуваат хороскопските знаци: Овните сакаат зачинети јадења, а Раковите домашна пита

Следно

Нов рекорд во Русија: 1.211 луѓе починале од ковид за еден ден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian