Тепачка меѓу затвореници во затворот „Идризово“

1 min read

На 08.11.2021 во 11.35 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 11.05 часот во затворот настанала физичка пресметка помеѓу затворениците В.И.(35) од Битола и П.Ф.(39) од Скопје, при што Ф.П. со остар предмет му нанел повреда на В.И..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Познати деталите за погребот на Маринко Роквиќ: Семејството донесе важна одлукa

Следно

Лавров: ЕУ треба финансиски да ја помага Белорусија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian