Не е првпат да избувне пожар во станот во Пролет кој гореше и денес

1 min read

Не било првпат да избувне пожар во истиот стан во населбата Пролет во Скопје, а соседите го опишуваат живеалиштето на 60-годишникот како депонија во стан. 

Како што сведочат, тој потпалува ѓубре во станот и досега три пати избувнува пожар таму. 

Овојпат, пожарот го пријавила сосетка. 

Од МВР потврдија дека случајот е пријавен во нивните служби, а нивни екипи извршија увид на местото на пожарот. Истрагата ќе покаже дали 60 годишниот Николовски ќе одговара за предизвикување на пожар и опасност за животот на граѓаните.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Тревис Скот ќе ги плати погребалните трошоци на сите што загинаа на неговиот концерт: „Избезумен сум и праќам молитва до сите“

Следно

Денот кога падна Берлинскиот ѕид

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian