Алијанса: Апасиев е Кловн

1 min read

Шефик Дураку од Алијансата за Албанците во последната негова објава на социјалната мрежа фејсбук го нарече претседателот на партијата „Левица“ Димитар Апасиев КЛОВН кој не може да ги загрози интересите на НАТО, пишува opinionshqip.live.

Ова е уште еден обид на претставниците на Алијансата да ја релативизираат соработката што ја имаат со овој субјект познат по своите антиалбански и анти-НАТО ставови, овојпат навредувајќи го лидерот на овој ентитет.

Во продолжение ви го пренесуваме фејсбук статусот на Дураку:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Хељдата спасува животи – ги чисти крвните садови, спречува дебелеење и малигни заболувања!

Следно

Новогодишното украсување на Скопје ќе чини 243.000 евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian