ВИДЕО | Бизарна свадба во Србија: Со зоља по невеста!

1 min read

Секој народ има своја автентична традиција која вешто се пренесува од генерација на генерација. Како кај нас, така и во соседна Србија до ден денес се следат низа обичаи, а еден од тие обичаи е пукање во јаболко со пушка. Меѓутоа, сватовите од еден српски регион решиле обичајот да го подигнат на едно сосема ново ниво, па наместо пушка, употребиле зоља, пренесува „Nova.rs“.

Неодамна на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледаат насобраните сватови во дворот, а потоа и еден маж кој центрира со зоља во обид да го погоди јаболкото!

Целосниот текст прочитајте го ТУКА
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се ближи крајот на агонијата за Симонс, Бостон селтикс заинтересиран за размена

Следно

Чудни макети во Кина: Среде пустината Такламакан вежбаат гаѓање носачи на авиони

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian