Најточниот хороскоп на светот: Пророштвото на тибетските монаси открива сè за сите!

8 mins read

Тибетската филозофија вели дека годината на раѓање може да определи каква личност ќе станеме, но исто така ни кажува многу за тоа какви сме биле во минатите животи, како и со која генерација можеме да се согласиме, а со која не.

Најдете ја годината на раѓање:

Монах 1951, 1963, 1975, 1987, 1999
Силно сонце – 1950, 1962, 1974, 1986, 1998
Млада месечина – 1949, 1961, 1973, 1985, 1997     
Црн бик –
1948, 1960, 1972, 1984, 1996,
Кожена нараквица – 1947, 1959, 1971, 1983, 1995     
Желка –
1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006
Гонг – 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005     
Столб од жад – 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004
Извор – 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003   
Чувар на оган – 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002
Кобра – 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001     
Змеј – 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000

МОНАХ

Вие сте отворена – весела личност која лесно ги освојува срцата на луѓето. Речиси ништо не може да ви го расипе расположението. Внимателни сте кон другите, кон нивните желби и потреби, но одвреме-навреме сакате и да се расправате. Тоа е еден вид храна за вашата душа. Во минатите животи сте биле пророк, комичар, патувачки трговец и еден вид владетел на мала заедница. Вашите среќни броеви се 13, 25 и 37. Најмногу ви се допаѓаат родените во знакот на Чуварот на огнот и Желката и не е препорачливо да се зближувате со родените во знакот на Изворот.

СИЛНО СОНЦЕ

Вие сте некој кој делува одлучно и прецизно во тешки и тешки ситуации. Секој може да смета на вас, а луѓето едноставно ја обожаваат вашата смисла за хумор. Вашиот најголем страв е дека некој ќе ви ја ограничи слободата. Во минатите животи сте биле верски водач, ловец, советник, трговец и учител. Вашите среќни броеви се 12, 24 и 36. Уживате во дружењето со Кобрите и родените во знакот на Кожената нараквица, но не се согласувате со Црниот бик.

МЛАДА МЕСЕЧИНА

Постојат две страни на вашата личност. Во текот на денот сте чувствителни, љубезни, желни за љубов, но како што наближува ноќта, станувате пострасни и подинамични. Затоа партнерот ве обожава. Во минатите животи сте биле платен убиец, детектив, лекар, водач на тајното друштво, ловец и гостилничар. Вашите среќни броеви се 11, 23 и 34. Најубаво ви е во друштво на Црниот бик и другите Млади месечини, но не ги разбирате родените во знакот Гонг.

ЦРН БИК

Не сакате движење во животот и ако некој или нешто почне да ве врти и да ве влече, веднаш експлодирате. Важно е работите да се кажат директно, јасно и прецизно. Сакате да доминирате – во врска, на работа и меѓу пријателите, бидејќи чувствувате дека сте родени да водите, а не да следите. Во минатите животи сте виле политичар, бизнисмен, диригент и судија. Вашите среќни броеви се 10, 22 и 34. Најдобро ви е со Змејот и Младата Месечина, но држете се настрана од Силното сонце.

КОЖЕНА НАРАКВИЦА

Сè за вас е мистериозно и непознато. Ретко се врзувате за некого, но кога го правите тоа значи дека имате силни чувства. Ги менувате периодите на активен живот и зголемените социјални активности со оние во кои сакате да бидете сами. Не ја сакате агресијата, но склони сте кон неа доколку треба да се заштитите. Во минатите животи сте биле на работ на законот – трговец со оружје, ловец на богатство, коцкар, но и дипломат и алхемичар. Вашите среќни броеви се 9, 21 и 33. Најмногу ги сакате Силното сонце и Кобрата, а ви пречат Змејовите.

ЖЕЛКА

Се обложувате на сè што е безбедно и мудро. Кога имате нешто на ум, можете да бидете неверојатно тврдоглави. Во врската ја сакате нежноста. Верувате во здравиот разум и затоа не дозволувате искушенијата да ве потресат. Во минатите животи сте биле ѕидар, ковач, земјоделец и кројач. Вашите среќни броеви се 8, 20 и 32. Најмногу сакате да бидете во близина на Монахот и Чуварот на огнот, но никогаш во близина на Младата Месечина.

ГОНГ

Со три збора, вие сте – дарежливи, благородни и лојални. Вие сте многу почитувана личност која презира предавство и прељуба. Подготвени сте да ја преземете вината на себе дури и кога нема причина за тоа, бидејќи мислите дека сте одговорни за целиот свет. Во минатите животи сте биле археолог, скулптор, чевлар и адвокат. Вашите среќни броеви се 7, 19 и 31. Столбот од жад Иизворот се вашето најдобро друштво и треба да се држите подалеку од Младата Месечина.

СТОЛБ ОД ЖАД

Насилството ве депримира, а сè што е непознато ве згрозува. Благородна душа сте, не сакате врева и сакате да бидете сами или во друштво со соседите. Тешко е да се освои вашата доверба, но кога ќе се заљубите, подготвени сте да го жртвувате животот за љубовта. Во минатото сте биле златар, дизајнер, тренер на животни. Вашите среќни броеви се 6, 18 и 30. Гонг и Извор се вашите омилени знаци и не се вклопувате во Чуварите на огнот.

ИЗВОР

Не знаете ни што е суровост, а не можете да поднесете неправда и комерцијалност. Ги почитувате човечките чувства и никогаш нема да ги изневерите оние кои веруваат во вас. Посветени сте и грижливи. Во минатите животи сте биле пејач, музичар, свештеник, дипломат и трговец со ткаенини. Вашите среќни броеви се 5, 17 и 29. Најкомпатибилни сте со Гонг и Столбот од жад, додека дружењето со родените во знакот на Монах не се препорачува.

ЧУВАР НА ОГНОТ

Редовно си поставувате високи цели и доколку не ги постигнете, чувствувате неверојатна вина. Имате многу пријатели, но и покрај тоа често се чувствувате осамено. Ваша задача е да бидете светлина во светот на темнината, но не секој може да ве разбере. Има малку луѓе кои навистина ќе знаат што претставувате, бидејќи сте талентирани и богати. Во минатите животи сте биле лекар, билкар, готвач, истражувач и научник. Вашите среќни броеви се 4, 16 и 28. Најдобро одговарате со родените во знакот на Монах и Желка, а најмалку со Столб од жад и Кобра.

КОБРА

Вие сте одличен оратор! Во состојба сте да ги воодушевите луѓето со најздодевната приказна. Можете да поттикнете емоции кај другите, а доколку правилно го искористите тој талент, ве очекува успех. Среќата во љубовта ќе ве следи цел живот. Во минатите животи сте биле пират, монах, благајник и продавач на зеленчук. Вашите среќни броеви се 3, 15 и 27. Најдобро стоите сте со Кожната нараквица и Силното сонце, додека не се согласите со Чуварот на огнот.

ЗМЕЈ

Вие сте непредвидливи, во еден момент сте огнен змеј, во друг сте шарена пеперутка. Способни сте да се издигнете над сите проблеми и да го гледате животот на поинаков начин. Во минатиот живот сте биле сликар, шверцер, гласник, поет и писател. Вашите среќни броеви се 2, 15 и 27. Одлично се согласувате со Црниот бик и Столбот од жад, а никако со Кожната нараквица.

Извор: „viral.storm“.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Еди Хау и официјално седна на клупата на Њукасл: Чест е да се води овој тим

Следно

Ковид состојбата во Германија сè полоша, голем тест за новата влада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian