Видео прошетка низ Ист Гејт Мол

1 min read

Изминатата недела во Скопје беше отворен Ист Гејт Мол, кој се протега на вкупна површина од 160.000 м2, како и на простор за закупување од околу 57.000 м2.

Во склоп на истиот се простираат 2.000 паркинг места, 220 продавници, кои нудат избор од над 600 брендови, од кои 40 се сосема нови, кои што за прв пат се претставуваат во Македонија.

Меѓу многубројните брендови во молот, отворена e најголемата Zara продавница на Балканот, (Zara и Zara Home), како и препознатливи глобални и регионални имиња како Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Armani Exchange, Calvin Klein, Kiko Milano, Pandora, Mango Man-Woman-Kids, XYZ, Patrizia Pepe, XYZ, Valentino, Tods, Furla, Neptun Electronics, Dsquared2, Massimo Dutti, De Facto, Madame Coco, Babor Cosmetics, Prenatal, Reserved, Oysho, The Athlete’s Foot, Twinset и многу други.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Доктор Афродита Стомнароска-Јованоски, акушер-гинеколог: Млекото на ковид-позитивна доилка е безбедно за бебето

Следно

ВИДЕО | Меѓу загинатите на фестивалот „Астроворлд“ е и 14-годишно дете

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian