ФОТО+ВИДЕО Најатрактивната боксерка во светот е и професорка, фановите сакаат да „учат“ од неа

2 mins read

Австралиската боксерка Ебани Бриџис (35) во минатото привлекуваше внимание со провокативна долна облека во која се појавуваше на вага пред борбите, а она што е помалку познато е дека гради кариера далеку од рингот.

Русокосата боксерка им откри на своите 326.000 фанови на Инстаграм дека е и професорка по математика.

Таа доби голем број верни фанови на Инстаграм со тоа што никогаш не се срамеше да објави некои провокативни видеа на своите профили на социјалните мрежи, но ги изненади сите со објавувањето пред неколку дена.

– Секогаш се чувствувам свежо во понеделник и подготвена сум за мојата работна недела. Денеска одам во училиште. Доколку ме познавате или сте разговарале со мене барем за момент за наставата, знаете дека мојата страст за тоа е непобитна. Благословена сум што имам две кариери кои апсолутно ги сакам и имам чиста страст за нив – напиша најатрактивната боксерка на денешницата.

Таа ја заокружи објавата прашувајќи ги фановите: „Кој беше вашиот омилен предмет во училиште?“.

Секако, објавата предизвика голем број коментари од фановите, од кои многу едвај чекаа да одговорат на нејзиното прашање и порачаа дека „секогаш се подготвени да учат“ од неа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

По еден месец погребан македонскиот пејач Васил Атанасов

Следно

Додик за ББС: Република Српска повторно ќе има војска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian