Британците пишуваат дека Џо Бајден гласно прднал пред војвотката Камила

1 min read

Американскиот претседател Џо Бајден гласно прднал додека разговарал со војвотката од Корнвол, Камила Паркер Боулс на самитот COP26, пишува Дејли мејл.

Камила Паркер Боулс, се тврди во написот, не престанала да зборува за Бајден и тоа што тој го направил за време на нивната средба

Двајцата разговараа на глобалниот состанок за климатските промени во Шкотска минатата недела кога претседателот го направил овој непристоен гест, се вели во написот.

Беше долго и гласно и беше невозможно да се игнорира“, изјави изворот на британскиот таблоид.

„Камила не престанува да зборува за тоа“, додаваат тие.

Бајден се состана со војвотката Камила за време на приемот во понеделникот во уметничката галерија Келвингров, на кој присуствуваа принцот Чарлс, принцот Вилијам и војвотката Кејт.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во овој хороскопски знак се родени најинтелигентните луѓе

Следно

Бабунски во А репрезентацијата како замена за повредениот Јаховиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian