Апасиев: Мене за „стрелањето“ одма ме викнаа во ОЈО, а Шкодрана за „војнава“?

1 min read

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев вечерва го искоментира статусот на Шкодране Дардишта од ДУИ во кој таа се закани со војна.

-Мене за „стрелањето“ одма ме викнаа у ОЈО. Шкодрана од ДУИ за „војнава“ – јок!?
p.s. По падов на Режимов, прва метла ќе заигра у Обвинителството!, напиша Апасиев.

Инаку, ОЈО отвори предмет за статусот на Апасиев што го објави по влегување во Парламентот и кој гласаше:

-Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе

www.slobodenpecat.mk

Претходно

И покрај јавниот протест полските власти не се откажуваат-Законски е да се прекине бременоста кога е загрозено здравјето на мајката

Следно

Во продажба автобиографската книга на Кирил Лазаров, „Секогаш на победа“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian