ВИДЕО: Јувентус во судиското продолжение дојде до триумф над Фиорентина

1 min read

Фудбалерите на Јувентус ја прекинаа мини серијата од два порази по ред од Верона и Сасуоло во Серија А откако вечерва на домашен терен ја совладаа Фиорентина.

„Старата дама“ славеше со 1:0 и тоа со гол постигнат во 92 минута. Херој на Јувентус беше Хуан Квадрадо, а интересно е што во првото полувреме не беше упатен ниту еден шут во рамките на двата гола.

Јувентус имаше шанса во 95 минута да постигне уште еден гол, но Киеза не беше прецизен.

Со трите бодови, Јувентус се искачи на делба од шестото до осмото место со Лацио и Фиорентина, сите три
екипи имаат по 18 бодови, но Лацио својот натпревар од 12 коло ќе го игра утре против Салернитана.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Хајредини го критикува Ахмети: Благодарение на твојот „контакт“ со САД, НАТО и ЕУ сме на ова дереџе

Следно

Рама: Црна Гора, Косово и БиХ ќе станат дел од Отворен Балкан, не постои друг пат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian