ВИДЕО: „Кралевите“ два пати го матираа Димитриевски

1 min read

Фудбалерите на Реал Мадрид го совладаа досегашниот хит во Ла Лига, Рајо Ваљекано со 2:1 во 13. коло во шпанскиот шампионат.

По двата натпревари на кои не прими гол, голманот на македонската репрезентација Столе Димитриевски во градската пресметка два пати мораше да ја вади мрежата од сопствената мрежа.

„Кралевите“ фуриозно го започнаа натпреварот, Винисиус Жуниор постигна гол во петтата минута кој беше поништен поради офсајд.
Но, девет минути подоцна, Тони Крос постигна гол за водство на Реал Мадрид кој до крајот на првиот дел постигна уште еден гол. Карим Бензема на асистенција на Давид Алаба во 38. минута го дуплира водството на Реал Мадрид.

Но, во второто полувреме играчите на Рајо Ваљекано одиграа далеку подобро и во 76 минута преку Радамел Фалкао го намалија резултатот. Во судиското продолжение Рајо имаше шанса во 92 минута, но Крос ја вадеше топката од гол линијата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Снопче за здружувањето со Левица: Имаме заедничка цел – да се отстрани овој хибриден режим

Следно

Жени, прегрнете си го сопственото тело, тоа е само ваше

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian