Почина пејачот Маринко Роквиќ

1 min read

Пејачот Маринко Роквиќ почина денеска во Белград на 68-годишна возраст, пренесоа српските медиуми.

Неодамна беше објавено дека Роквиќ е хоспитализиран и дека неговата здравствена состојба е критична.

Роквиќ е роден на 27 јануари 1954 година во Колуниќ, во близина на Босански Петровац.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Идеја за саботен десерт: Свиленкаст сутлијаш со мирис на ванила

Следно

Симптоми кои укажуваат на недостаток на магнезиум во телото

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian