ФОТО | Српската пејачка Наташа Беквалац ги „зашемети“ сите во својот зелен фустан!

1 min read

Поп ѕвездата Наташа Беквалац негува едноставен, удобен, тренди стил во секојдневниот живот. Но кога станува збор за настапите или гала промоциите, таа секогаш се одлучува за впечатливи и необични изданија.

Поп пејачката вчера вечер се појави на црвениот килим на еден настан со моќна, исклучително интензивна комбинација, која мамеше погледи и воздишки.

Наташа избра екстравагантена, зелена тоалета од домашен бренд со асиметричен крој и доста длабок шлиц, откриени раменици и длаобико деколте. Иако е автентично и пршти со сексипил, е женствено и со мерка. Нешто што Наташа секогаш го следи, кога е во прашање фустани за настап.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Новосадската барбика, како што милуваат да ја нарекуваат нејзините сограѓани, го дефинираше својот вамп изглед со интернзивна, зачадена шминка, фатена коса во опавче со плетенка и долги црни ракавици со кои остави силен впечаток на femme fatale.

Не е ни чудно што се пошегува на story на нејзиниот инстаграм – профил со сопствениот изглед кој оддава бунтовност, а сепак силна женственост.

 Наташа Беквалац
Наташа Беквалац/Instagram

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Почина српскиот верски лидер и политичар Муамер Зукорлиќ

Следно

3 знаци од Зодијакот ги чека голема среќа во ноември: Искористете ги предностите на ѕвездите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian