Тачи: Битно ДПА победи во Студеничани, а без мене тоа немаше да се случи

1 min read

Лидерот на ДПА Мендух Тачи реагираше на коментарите на градоначалникот на Студеничани, Азем Садику, кој соопшти дека ја напушта ДПА и преминува во Алијанса за Албанците. Тачи изјави дека најважно е што ДПА победи. За него важно е што ДПА победила во таа општина.

„Се прашувавме што ќе се случеше ако Садику не победеше и колку тогаш ќе имаше обвинувања на моја сметка. Но јас да не сакав тој да победи, немаше да победи“, нагласи Тачи и додаде дека на сите во Студеничани им е јасно дека без поддршката од ДПА немаше да се дојде до победа и дека тој тоа отворено секогаш го кажувал.

Садику за преминувањето во Алијанса на Албанците: Тачи ме продаде многу евтино на ДУИ во Студеничани

Садику за преминувањето во Алијанса на Албанците: Тачи ме продаде многу евтино на ДУИ во Студеничани

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Европа повторно во епицентарот на пандемијата на Ковид

Следно

Вил Смит со потресна изјава: Татко ми ми беше најголем извор на омраза и љубов – сакав да го убијам оти ја малтретираше мајка ми!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian