Совршен спој помеѓу фитнес и мода? Постои: Добредојдовте во „Hermes Fit“

1 min read

И покрај сите неочекувања, Хермес се насочи кон Бруклин. За да отвори своја арт-деко фитнес сала… или џунгла овој викенд.

Француската куќа отвори своја фитнес сала – или подобро кажано, инсталација во Вилијамсбург, Бруклин, наречена „HermesFit“ од 4 до 7 ноември.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Takahiko Sato (@takahiko_sato)

Доживување кое е отворено за јавноста од денес, но само за овој викенд, што е фитнес искуство во кое нема да вежбате со железни тегови туку со свилени шалови.

Се работи за интерактивно искуство кое има за цел да го надмине вообичаеното фитнес доживување.

Монограмирани тегови и шалови за јога… искуство кое преминува од вежбање носејќи шапки, до кик-бокс носејќи накит.

Ѕидовите се Хермес портокалови со иконични мотиви.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by kiyonobody (@kiyonobody)

Но и покрај фитнес сесиите кои завршуваат на 7 ноември, овој свет на соништата ќе продолжи со џус бар, ѕид за искачување со камења, целосно декориран ринг за бокс (кој по 18 часот преминува во подиум за танцување), и фото-бут кои го одбележуваат поводот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by K.Kuroda (@kk_siboy)

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лапорта: Чави е подготвен да биде новиот тренер на Барса

Следно

Франција ќе ја користи здравствената пропусница за ковид до крајот на јули 2022 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian