Шокантно сведоштво: Натали Вуд била сексуално злоставувана од Кирк Даглас

1 min read

Сестрата на покојната холивудска актерка Натали Вуд, Лана Вуд, во своите мемоари тврди дека Натали била сексуално злоставувана од актерот Кирк Даглас, пренесува „The Guardian“.

Претходно во Холивуд кружеа гласини дека холивудскиот актер ја злоставувал Натали. Лана во својата нова книга зборува за наводното злосторство и го обвини Кирк Даглас.

Се сеќавам дека Натали изгледаше особено убаво кога мама и јас ја оставивме таа вечер на влезот во ‘Chateau Marmont’“, пишува Лана Вуд во книгата, истакнувајќи дека инцидентот се случил летото 1955 година, околу времето кога Натали Вуд го снимала филмот „The Searchers“.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Извор: Еспресо.мк

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Хрватска е регистриран првиот случај на сојот делта плус

Следно

Загина тракторист во скопско

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian