ФОТО | Суперхеројска торта за „министерот за одбрана“: Среќен роденден Борко Ристовски

1 min read

Голманот на „црвено-црните“, Борко Ристовски, пред само неколку дена прослави пет годишнина од бракот со сопругата Нина. „Министерот за одбрана“ по повод годишницата со романтична објава се огласи на социјалните мрежи споделувајќи фотографии од семејниот албум со својата сакана. За разлика од Борко, Нина се пошегува со својот сопруг и со оригинална порака ја одбележа нивната пет – годишнина.

Брзо по прославата на пет годишнината, семејствотото Ристовски имаше уште еден повод за славење. Во интимна атмосвера само во друштво на неговата сопруга и синот Душан, Борко го прослави својот 39-ти роденден…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Рекордер: Вучиќ за четири години девет пати ветил дека ќе го напушти раководството на СНС

Следно

Старите добри пријатели: Путин и Лукашенко ја зајакнуваат соработката

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian