ФОТО | Mајли Сајрус „полуде“ по Дамианo од „Манескин“

1 min read

Фронменот на мегапопуларниот бенд „Манескин“, Дамиано Давид привлекува огромно внимание во јавноста. По победата на натпреварот за песна на Евровизија, овој ѓаволест младич е постојано во центарот на вниманието. На него не остана рамнодушна ни американската пејачка Мајли Сајрус.

Кога бендот ја направи кавер верзијата на „Мidnighht Sky“, песна која вообичаено ја пее Мајли, таа јавно ги пофали дека звучат одлично и дека едвај чека да ги запознае овие дечки, а странските медиуми објавија дека му напишала на Дамиано дека е воодушевена од неговиот изглед и глас.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)

Кога конечно се видоа на американско тло, каде што бендот има турнеја, средбата е и повеќе од очигледно страствена и дури и за Дамиано малку незгодна?

Не требаше многу време за да се рашири медиумската приказна дека Мајли сакала да го заведе згодниот Италијанец, знаејќи ги нејзините бурни љубовни врски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by miley cyrus (@mileyofficially)

Дамиано е верен со моделката и инфлуенсерка Џорџија Солери, како што велат италијанските медиуми. Заедно се четири години, а долго ја криеја својата љубов од јавноста.

А дали Дамиано и одолеал на Мајли, останува да претпоставуваме…

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Меси го продава апартманот во Мајами само седум месеци откако за истиот искешира седум милиони долари

Следно

Димитров: Бугарското вето за Северна Македонија е и вето на европската политика на Балканот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian