ВИДЕО | Вучиќ ја посети белградската кула со Кривокапиќ и Рама: Добредојдовте драги пријатели

1 min read

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва ја посети Белградската кула со црногорскиот и албанскиот премиер Здравко Кривокапиќ и Еди Рама.

На својот Инстаграм профил „будуќностсрбијеав“ изјави дека по турнејата ќе има работна вечера со двајцата премиери, на која ќе разговара и за инфраструктурни проекти.

„Добредојдовте во Белград, драги пријатели“, напиша Вучиќ на Инстаграм со видео од обиколката на Белградската кула.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голема трагедија: Почина млад хокеар кој колабираше за време на натпревар

Следно

Инспиративна мисла на денот: За да победи доброто…

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian