Пожар во стан во Скопје, нема повредени

1 min read

Вчера во 13:04 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на улица „Серава“ настанал пожар во стан на Н. Б. (36) од Скопје, при што било опожарено електричното броило.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид бил извршен.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Никогаш нема да ги вратам тие години“: Бритни Спирс вели дека всушност мајка ѝ ѝ го уништила животот

Следно

Во делови од Русија продолжува неработната недела поради напнатата епидемиолошка ситуација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian