ВИРАЛНО ВИДЕО: Џо Бајден повторно фатен како спие, овојпат на самитот за климатските промени

2 mins read

Американскиот претседател Џо Бајден стана главна тема на социјалните мрежи откако се појави видео на кое се гледа како тој ги „одмара очите“ за време на Конференцијата на Обединетите нации за климатски промени (COP26) во Глазгов, пренесува Скај Австралија.

Видеото на Твитер го објави новинарот на „Вашингтон пост“, Зак Персер Браун, а може да се види како Бајден се обидува да ги слушне говорите за добредојде на конференцијата, но во еден момент тој сè уште ги затвора очите и повеќе не ги отвора додека неговиот помошник не го прекине.

Дали Бајден заспа на состанокот со Бенет, или тоа беше лажна вест?

Пред неколку месеци на Твитер исто се појавија снимкји од состанокот на американскиот претседател Џо Бајден со израелскиот премиер Нафтали Бенет, на кои наводно тој спие. Некои од медиумите потоа тврдеа дека тие снимки се лажни, со неколку теории во кои ги објаснија снимките.

ВИДЕО | Дали Бајден заспа на состанокот со Бенет?

„Поспан Џо“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, често го исмеваше Бајден со неговиот прекар „Поспаниот Џо“. Пред тогашните избори, Трамп на социјалните мрежи се шегуваше со поранешниот потпретседател, велејќи му „Добредојде во трката заспан Џо. Само се надевам дека ќе бидеш интелигентен, во што постои сомневање, во водењето на успешна примарна кампања“.

Трамп и денеска повторно се ситеше на сметка на Бајден, велејќи дека ниту Бајден не можел да слуша толку долг разговор за климатските промени, пишува Њујорк Пост.

Трамп ја исмева кандидатурата на Бајден: Заспаниот Џо, добредојде во трката

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дератизирани 630 шахти и дезинфицирани 3 300 метри квадратни јавни објекти во општина Илинден

Следно

ВИДЕО | Проф. Давитковски: Заев ќе опстои на одлуката да се повлече од премиерската и лидерска позиција – голема коалиција е можно решение за премостување на блокадата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian