Тешко повреден пешак во Скопје откако бил удрен од „мерцедес“

1 min read

На 01.11.2021 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Киро Глигоров“ во Скопје, пред железничкиот надвозник, товарно возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(78) од Скопје, удрило во пешакот Ф.Т.(44) од с.Семениште, скопско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ИЗБРАНИ ДОБИТНИЦИТЕ НА НАГРАДАТА „13 НОЕМВРИ“ НА ГРАД СКОПЈЕ ЗА 2021 ГОДИНА 01.11.2021

Следно

На Си не му дале можност да се обрати преку видео, па испратил пишан говор до Глазгов

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian