Нов земјотрес го стресе грчкиот остров Крит

1 min read

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер го погоди јужниот брег на Крит. Епицентарот на земјотресот, бил на 26 километри југоисточно од Закрос, на длабочина од 9,7 километри.

Во текот на денот, 8 часа претходно е регистриран земјотрес со јачина од 3,9 степени, на 40 километри северно од Ираклион.

Крит последниве денови последователно се соочува потреси.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Блатер и Платини обвинети за измама, се соочуваат со петгодишна затворска казна

Следно

ФОТО | Порцелански кукли: Историја која е зачувана во Музеј на куклите во Москва, eдна од нив спасила и девојче во окупираниот Ленинград!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian