12 депонии во Бутел ќе бидат средени за една недела, порача новиот градоначалник Костовски

1 min read

Новиот градоначалник на општина Бутел, Дарко Костовски преку својата официјална fејсбук страница ја информираше јавноста дека од денеска почнуваат со отстранување на депонии во општината Бутел.

-Денеска почнавме со отстранување на депонии во Општина Бутел, лоциравме депонии на дванаесет локации, истите ќе бидат решени за помалку од една недела, порача тој. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Џесика Симпсон трезна и освестена: Се мразев себеси

Следно

Најава за нови бури во Италија, Венеција повторно го активира системот „Мосе“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian