ВИДЕО | Марковска: Имаше поткуп и заплашување, посебно интересно е од каде опозицијата извади толку пари

1 min read

Ѓулистана Марковска, на овие избори си ја проба среќата како аутсајдер на едни вакви тензични избори.

-Совршено бев свесна дека се ова избори на кои ќе добминираат големите партии. Од двете страни, а поактивирана беше опозицијата, имаше изборе поткуп и притисок. Би било убаво да дознаеме од каде им се парите. Јас тргнав и без сендвичи и кафе во кампања, вели Марковска.

Ќе остане ли трендот на важност и битност на малите партии?

-Тој тренд треба да се зачува. Ние од сношти сме во политичка криза. Како ќе успеат да го изведат тоа да постигнат мнозинтво кое ќе биде многу кревко не знам колку е исплатливо. Мислам дека Македонија треба да биде една изборна единица, вели Марковска.

-Во овој момент брзи избори не му одговараат ни на Мицкоски. Се знаеше дека ќе победи ВМРО-ДПМНЕ. Ваква голема разлика никој не очекуваше, па затоа беа утепани и едните и другите.

Разговорот во видеото

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Арсовска со разлика од над 27.000 гласа го победи Шилегов во Град Скопје

Следно

ВИДЕО: Шампионот Милвоки влезе во серија порази, Џејмс Харден го стигна Лери Бирд

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian