ВИДЕО| ХАОС во Аргентина: Тренер ранет во престрелка на трибини за време на натпревар

1 min read

Натпреварот во третата аргентинска лига помеѓу Хуракан де лас Херас и Фера Карила Оесте се претвори во пекол по вербалната и физичката пресметка помеѓу навивачите во која беше употребено дури и огнено оружје.

Кулминацијата на пресметката помеѓу двете навивачки групи се случи во 79 минута кога од трибините се слушнаа истрели од огнено оружје.

Тренерот на гостите, Маурисио Ромеро е погоден со истрел од огнено оружје во предел на левото рамо, и за среќа не се наоѓа во животна опасност.

Натпреварот е продолжен по прекинот кој траеше 30-тина минути, а на трибините имаше околу 1.000 навивачи.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ОДИХР за вториот круг од изборите: Натпреварувачки дух, но и поплаки за притисок врз гласачи

Следно

ВИДЕО+ФОТО | Џеј Зи, „Foo Fighters“ и Керол Кинг стануваат дел од „Rock&Roll Hall of Fame“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian