Шилегов повеќе гласан единствено во овие три скопски општини

1 min read

Досегашниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов од СДСМ, доживеа пораз од Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. Според, податоците на Државната изборна комисија, од 100% обработени гласачки ливчиња, Арсововска има за 28.083 повеќе гласа од Шилегов.

За Арсовска гласале 118.765, а за Шилегов 90.682 граѓани, или во проценти, 54,66% наспроти 41,73%.

Шилегов издвојувал победа само во Центар, Сарај и Чаир. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Почина „таткото на тирамисуто“ Адо Кампеол

Следно

Ердоган не отиде на самитот за климата во Глазгов- британските власти не му ја обезбедиле потребната безбедност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian