Поранешниот селектор Игор Ангеловски главен кандидат за клупата на Хајдук

1 min read

Поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски е еден од главните фаворити за клупата на поранешниот хрватски шампион Хајдук, пишуваат хрватските медиуми.

Според весникот „Слободна Далмација“, Ангеловски кој по завршување на Евро 2020 е без ангажман, се вклопува во визијата на челниците на Хајдук.

Освен Ангеловски, во игра за наследникот на Јенс Густавсон се уште и славниот француските тренер Луис Фернандез, Иван Леко и Валдас Дамбраускас како и селекторот на Словенија, Матјаж Кек.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Оставката на Заев не значи автоматски предвремени избори или пак ново парламентарно мнозинство

Следно

Косово дава 1,500 евра на семејства кои загубиле член поради ковид

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian