Почна сезоната на скорпиите: Што го возбудува овој мистичен знак од зодијакот?

1 min read

Ах, сигурно еротски совети за тоа како да скротите една скорпија не се доволни. Но, како да се биде сигурен кога партнерот е во овој знак? Што знае и што сака таа во кревет? Да видиме…

Скорпиите обожаваат мистерија

Ако сте во врска со некој кој е во знакот скорпија, мора да запаметите дека тие се многу мистериозни луѓе и не откриваат премногу. Речиси воопшто. Тоа се однесува и на нивните апетити и барања во кревет. Така што, приредете им нешто непознато, изненадувачко, без оглед дали е предигра или самиот чин.

Маски и врзување

Скорпиите се едни од оние знаци кои уживаат во врзување. Ако ги фатите неспремни, ќе одлепат. Обожаваат изненадувања од овој тип, особено кога не очекуваат. Покажете им дека сакате да ги закачате, ќе ви ја споделат својата вистинска, врела природа.

Скокоткање

Зарем треба да опишеме што значи тоа во еротските игри? Сигурно не да паѓате од смеење пред љубовниот чин, но за да направите сексуален штимунг, скорпиите ќе ви паднат пред нозе со овој трик!

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ преку ноќ стана „борец против тиранијата“

Следно

Компанијата „American Airlines“ откажа уште 250 летови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian