ФОТОГАЛЕРИЈА | Дрита Ислами го кажа судбоносното „да“: Еве го избраникот на нашата славна атлетичарка, а таа пак, прекрасна во гламурозна венчаница!

1 min read

Една од нашите најдобри атлетичарки, Дрита Ислами, го кажа судбоносното „да“! 

Избраникот на срцето на Дрита е Елмедин Бафтири, роден во Тетово, кој живее и работи во Литванија, како проект менаџер.

Поради љубовта, сега и Дрита живее меѓу Литванија и Македонија.

Речиси 3 години сме заедно, имаме многу добро меѓусебно разбирање, и што е најважно за мене, тој е голема поддршка за мојата спортска кариера која планирам да ја продолжам до Олимпијадата во Париз, 2024 година – ни откри спортистката.

Свадбата се одржа во Тетово.

Во продолжение погледнете колку прекрасно изгледаа младоженците…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Киднапери нападнале млада таеквондистка од БиХ, таа нокаутира еден од напаѓачите

Следно

ФОТО | Хорор во Русија: Роднина фрлил две девојчиња низ прозорец од зграда

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian