Чави во четврток ќе биде промовиран како нов тренер на Барселона, но ќе почека за дебито

1 min read

Навивачите на Барселона со нетрпение го очекуваат враќањето на Чави Ернандез во клубот каде ги имаше најголемите успеси во играчката кариера, а сега доаѓа во друга улога – како тренер.

Како што пренесуваат каталонските медиуми, Чави во четврток и официјално ќе биде промовиран како нов тренер на Барселона, но нема веднаш да дебитира на клупата.

Шансите да седи на клупата на Барселона наредниот викенд во натпреварот против Селта се мининални иако догогаш ќе биде промовиран во нов тренер.

Медиумите пишуваат дека Чави Ернандез дебито на клупата на Барселона ќе го има во градското дерби против Еспањол кое треба да се игра на 20 ноември.

Репрезентативната пауза Чави планира да ја искористи да ја запознае екипата и на фудбалерите да им ја претстави својата филозофија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

153 нови случаи на ковид-19, во изминатиот ден починале 11 луѓе

Следно

МНР на Бугарија: Користењето на говор на омраза како инструмент за внатрешно-политички соочувања е неприфатливо

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian