ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на Широк сокак, Коњановски е нов градоначалник

1 min read

Стотици членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ вечерва излегоа да ја прослават победата на нивниот кандидат Тони Коњановски во вториот круг од локалните избори.

На прославата беше присутен и Коњановски, кој примаше честитки од собраните граѓани.

Според податоците објавени досега на веб-страницата на Државната изборна комисијата, Коњановски по обработени околу 58 отсто од гласовите, има предност од околу 1.800 гласа пред кандидатот на СДСМ и коалицијата, Христо Кондовски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

(ФОТО) Ова е мајката на Драган Спасов – Дац: Истакната поетеса и прекрасна дама

Следно

ВИДЕО: Минимален триумф на Наполи, Елмас играше во второто полувреме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian