ВИДЕО: Прес конференција на ДИК – досега 109 прифатени приговори

1 min read

ДИК досега има прифатено 109 приговори, а 65 се одбиени.

Повеќе од еден час прекини имало во 7 избирачки места во Скопје, едно во Сарај и едно во Зелениково каде имало прекин под 3 часа. Причините се немање контакт на мемориските картички на фингерпринтите. Сега проблемот е решен.

Излезноста во просек е 14,17 отсо во 11 часот. Во Ранковце излезноста е најголема со 38 отсто. Во Сарај излезноста е 5,6 отсто.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Шварценегер ги нападна светските лидери: „Или лажат или се глупави“

Следно

Алегри: Реалноста е дека Јувентус е тим за средината на табелата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian