ВИДЕО: Навивачка „војна“ во Крагуевац, тепачка помеѓу навивачите на Раднички и Црвена звезда

1 min read

Навивачите на Раднички Крагуевац и на Црвена звезда, популарните Црвени ѓаволи и Делије, се испотепаа пред натпреварот.
На социјалните мрежи се појавија видеа од тепачката помеѓу навивачите на двете екипи, како и интервенцијата на српската полиција.

Пред тепачката, навивачите на Црвена звезда со навивачки песни ги прозиваа навивачите на Раднички во центарот на Крагуевац по што следеше одговор, односно поголема група на Црвените ѓаволи се пресмета со Делиите.

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Даштевски: Мирен изборен ден, излезноста до 13 часот е 24,87 отсто

Следно

„Halloween“ модно издание на Христијан Младеновски инспирирано од „Morticia Addams“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian