Вакцина или 9 милиони, да се глуми или не, прашањето е сега: „Oh Hell No“, Ајс Кјуб ја одби понудената улога

1 min read

Раперот и актер Ајс Кјуб нема повеќе да глуми во комедијата „Oh Hell No“ на куќата „Sony“, откако го одби барањето на продуцентите да се вакцинира против Ковид-19.

Ајс Кјуб требаше да глуми заедно со Џек Блек, кој е исто и копродуцент на филмот покрај Мет Толмах, но се збогува од оваа улога која го чини загува од 9 милиони долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ice Cube (@icecube)

Филмот требаше да се снима во Хаваи оваа зима, а целокупната актерска екипа се бара да е вакцинирана според правилата на продукцијата. Сега филмот се враќа на почеток и се бара нов лик за главната улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ice Cube (@icecube)

Познато е дека Ајс Кјуб го промовираше носењето на маски уште од почетокот на пандемијата, но раперот сè уште се нема изјаснето за одбивањето на улогата заради вакцинација.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ice Cube (@icecube)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Њукасл не жали пари за засилувања, доаѓа Тони Крос за 30 милиони евра

Следно

Кражба во аптека и неколку физички пресметки во Скопје во изминатото деноноќие

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian