Тројца млади скопјани се степале во Центар по полноќ

1 min read

На 31.10.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Центар, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу О.Т.(20) од една страна и А.С.(18) и Д.С.(19) од друга страна, сите од Скопје.

Сочинети биле записници за константиран прекршок по член 11 став3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Зошто се резбарат тикви на Ноќта на вештерките?

Следно

Макрон и Џонсон не успеаја да се договорат, проблемите околу риболовот продлабочија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian