Таравари: Очекувам да победи подобриот

1 min read

Кандидатот за градоначалник на Општина Гостивар од коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива, Арбен Таравари во изјава за медиуми по остварувањето на правото на глас, изрази оптимизам за резултатите по гласањето во вториот круг.

„Се надевам и очекувам денешниот ден да помине во фер и демократска атмосфера, без притисоци. Навечер очекувам да победи подобриот, оној со поголем квантум на гласови. По сите изгледи ние победуваме и сме апсолутни фаворити. Тоа се виде и во првиот круг, само денес тоа треба да се потврди уште еднаш“, изјави Таравари.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Јапонецот кој избоде 17 луѓе и ги полеа со киселина, потоа мирно седнал и запалил цигара

Следно

ВИДЕО: Атлетико конечно го покажа вистинското лице, погоди и Жоао Феликс

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian