Скопје за првпат по 30 години има жена за градоначалник

1 min read

Независната кандидатка за Град Скопје, Данела Арсвоска прогласи победа во Скопје. Таа се заблагодари на скопјани, за кои кажа, ја препознале човечноста наспроти црната кампања која се водела против неа. Рече дека веќе од утре ќе почне со работа, за остварување на сите ветени проекти.

„Голема благодарност да довербата и поддршката за визијата за поубаво, помодерно Скопје. Не можам да изразам зборови колку ми значи тоа што сите вие скопјани ја поддржавте мојата визија и што пред се одбравте да верувате во човечноста, што истакнавте дека сте против црните кампањи и што ми ја дадовте довербата следните четири години да го водам Скопје и да бидам ваш човек во градот“, рече Арсовска.

Арсовска кажа дека вечерва ќе слави, а веќе од утре ќе работи бидејќи има многу проекти кои мора веднаш да се реализираат, во првите 82 дена.

„Мој противник не беше само стариот градоначалник туку и премиерот во заминување. Скопје за првпат по 30 години има жена за градоначалник. Морам да ја истакнам благодарноста за семејството, пријателите и сите скопјани кои ме бодреа сите денови, кои кажаа дека и покрај црната кампања треба да продолжиме напред. Сега имаме шанса од првиот ден, посветено да работиме, Скопје да го направиме град на среќни луѓе“, додаде таа.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Драмата во Кавадарци со среќен крај за Пелистер кој останува перфектен

Следно

Рамадани: Мицкоски верува во Груевски, се враќа груевизмот!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian