Рамадани: Мицкоски верува во Груевски, се враќа груевизмот!

1 min read

Поранешниот пратеник, Исмет Рамадани во вечерашното гостување во ТВ 24 искажа разочарување што луѓето кои го напаѓале Зоран Заев и СДСМ, дале поддршка за новиот градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска.

„Мицкоски верува во Груевски и се враќа груевизмот. Очекувајте дека ќе има проблеми со меѓуетничките односи. Жално е што луѓе дадоа поддршка за една личност која се покажа дека има бугарско државјанство. Големи интелектуалци навалија на тоа да провејува омраза. Тие кои го напаѓаа СДСМ и Заев, тие дадоа голема поддршка на Арсовска“, рече Рамадани.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Скопје за првпат по 30 години има жена за градоначалник

Следно

ВИДЕО: Хулиганите на Гремио тешко го поднесоа поразот, влетаа на теренот и кршеа сè пред себе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian