Повредена жена, со возило удрила во ограда

1 min read

На 31.10.2021 во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Лука Геров“ и ул.„Тиранска“, патничко моторно возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(34) од с.Визбегово-скопско, удрило во ограда од куќа.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Д., констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

  

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Eсенски шмек на францускиот тост: Додадете тиква и пекан ореви

Следно

ФОТО+ВИДЕО: Светските лидери фрлија парички во фонтаната Ди Треви во Рим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian